Pandémie a karanténa jako každá změna snižují náš komfort. Ostražitý přístup ke změnám a reakci na ně máme v sobě geneticky zakódován. Každá změna ale v sobě přináší i příležitost. Tyto příležitosti bychom se měli snažit maximálně využít. Využijte karanténu a zvyšte si svou kvalifikaci.

Připojte se na náš webcast, stáhněte si Průvodce implementace konfigurační databází, řekněte si o on-line konzultaci zdarma.

Konfigurační databáze, přínosy a související procesy

Proč vlastně zavádět Konfigurační databázi? Pokud jste admistrátorem serverů, možná si vedete evidenci serverů v Excelu. Umožňuje vám rychle zjistit, k čemu jednotlivé servery máte – jakou roli plní, jaké IP adresy používají, na jakém hardware běží a kde se daný server nachází. Možná sledujete i to, zda k hardware máte servisní smlouvu a jaké máte kontakty na dodavatele. Pokud jste manažerem, dost možná cítí nedostatek informací o oblasti, za kterou jste zodpovědní. Věříte svým podřízeným, kteří vás ujišťují o tom, že o vše je řádně postaráno, ale zároveň byste přece jen měli raději přístup ke všem přehledně uspořádaným informacím, abyste si mohli odpověď na vaše otázky najít sami. Tyto informace vás mohou inspirovat i k otázkám, na které byste se na vaší pozici měli ptát ale bez těchto informací vás nenapadne si je položit:

  • Kolik serverů běží na operačních systémech, které jsou již mimo hlavní podporu nebo se jí blíží?
  • Kdy mi končí podpora serverů výrobcem?
  • Kolik si mám připravit v budgetu na příští rok?
  • Kolik serverů je fyzických a kolik virtuálních?
  • Kdo je klíčovým uživatelem jednotlivých aplikací? Kdo je hlavním gestorem rozhodujících o změnách z pohledu business funkcionality?
  • Jak si aplikace vyměňují data?

V příkladu jsme použili konfigurační databázi IT. Stejný přístup můžeme ale aplikovat i na další oblasti a místo aplikací a serverů evidovat např. výrobní zařízení nebo předměty naší servisní činnosti. Přínosy z pořádku v informacích a návazných procesů budou stejné.

 

Máte chuť něco změnit a začít s Konfigurační databází? Napište nám, co řešíte. Rádi vám poradíme.

Napište nám

ObjectGears - kontaktujte nás