Katalog služeb, jednoduše, konfigurovatelně a ZDARMA do 25 uživatelů - ObjectGears

Katalog služeb - budujeme kulturu zaměřenou na služby...

Katalog služeb

V průběhu let IT organizace většinou rostou, rozvíjejí se, nabývají na komplexitě. Spolu s tímto rozvojem často upadá přehled o poskytovaných službách. Protože kvalitní služba pro zákazníka je cílem všech IT procesů, doporučuje metodika ITIL vyjasnit portfolio poskytovaných služeb a udržovat jejich katalog.

Katalog služeb by měl obsahovat dva pohledy určené dvěma různým skupinám:

  • Business katalog - obsahuje detaily služeb poskytovaných zákazníkovi spolu se vztahy k business organizačním jednotkám a procesům, které tyto služby využívají. Jde o pohled zákazníka.
  • Technický katalog - obsahuje detaily služeb spolu se vztahy k podpůrným službám a konfiguračním položkám. Tyto informace nejsou součástí pohledu zákazníka a slouží pro poskytovatele služby.

ObjectGears disponuje katalogem služeb navrženým dle doporučení ITIL. Protože jsou služby zároveň konfiguračními položkami, mají adekvátní rozhraní na další ITIL procesy.

 

Příklady obrazovek:

 

Katalog služeb

Tato entita slouží pro evidenci jednotlivých služeb. Klíčovými atributy jsou název, popis, status, klasifikace a kritičnost služby, podporované procesy, business vlastníci a uživatelé, IT vlastníci, SLA, podpůrné týmy, podpůrné OLA a smlouvy, náklady a další finanční aspekty služeb, metriky a používaná strategie (insourcing, outsourcing atd.).

Detail Služby

Business katalog služeb

Business katalog služeb 

Zákazníkův pohled obsahuje kromě názvu, popisu a statusu služby hlavně SLA, podporované procesy, business uživatele a vlastníky...

Dashboard

Dashboard služeb obsahuje celková data o službách v grafickém přehledu. Podíl služeb podle SLA, kritičnosti, klasifikace či strategie....

Dashboard služeb

Top
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace