Zvládnete si vytvořit vlastní aplikaci?

26.06.2021

Znáte Low code development nástroje? A zvládnete si vytvořit vlastní aplikaci?

Vytvářet si vlastní aplikaci jako Word nebo Outlook? To nedává smysl...Co ale třeba systém pro evidenci zakázek, projektů nebo úkolů? Sdílete nyní s kolegy data ve společném souboru? Asi cítíte, že to není ono a k aplikaci to má daleko. Nebo možná používáte nějakou online službu, ale omezené možnosti úprav toho, co už někdo navrhl, nejdou dohromady se specifiky, která má každá organizace.

Low code development platforma - vás do ničeho nenutí a doslova vše si můžete upravit podle sebe. Kolik toho zvládnete udělat sami?

Kolik aplikace dokážete sami vytvořit v Low code development platformě?

Budete překvapeni, že většinu vašich potřeb (včetně příkladu zmíněného výše) vytvoříte sami bez znalostí programování. Stačí, pokud budete vědět, co chcete, dokážete si představit daná data a jejich souvislosti (propojení, odkazování záznamů mezi sebou) neboli datový model. To vše pouze naklikáte, včetně oprávnění, emailových notifikací, menu, integrací s dalšími systémy a dalších možností. Pokud budete potřebovat složitější logiku, např. pro přidělování řešitele úkolu nebo připomínek a eskalací, použijete jednoduchý JavaScript. Že nejste kodér/kodérka? Jednoduché věci zvládnete zkopírováním příkladů z otevřené dokumentace, která je veřejně přístupná.

A co složitější věci? Obrátíte se na kolegu z IT nebo využijete množství externích pracovníků. SQL a JavaScript jsou široce rozšířené kompetence narozdíl od složitých technologií, kdy dostat se na úroveň slušného full stack vývojáře trvá roky. Od toho se pak odvíjí cena a hlavně dostupnost těchto zdrojů. Toto řeší právě low code development platformy. Většinu aplikace si vytvoří uživatel bez znalosti programování a konkrétní detaily (např. fungování tlačítek) doladí běžní IT pracovníci. Znalost SQL a JavaScript již v IT organizaci určitě máte. Je to denní chleba spousty z nás.

Potřebovali byste jednoduše vytvořit vlastní aplikaci?

Napište nám

ObjectGears - kontaktujte nás