Téma ze Startup festivalu 2018

30.09.2018

Možná i vy se potkáváte denně se situací, kdy téměř každá firma má dnes již systém na vedení účetnictví nebo skladového hospodářství, ale má také množství procesů, které jsou jednou velkou šedou zónu. Uživatelé v nich sdílejí data po emailech, vypomáhají si tabulkami v Excelu, které si posílají nebo je ukládají na sdíleném disku a je vlastně jedno, zda je to disk ve firmě nebo někde v Cloudu. V obou případech jde o stejné pytlíkování, s nímž nejsou spokojení, často dlouhodobě. Věděli by, jak ho řešit, znají software, který by jim pomohl, ale ten se jim nedaří dostat do budgetu. Nejde totiž většinou o kritické procesy, které by přinášely nový business a na něž se soustředí pozornost managementu.

Toto video nemá být pláčem nebo kritikou, ale spíš konstatováním této situace. Když se nad tím zamyslíme, má to svou logiku, že se firma soustředí a podporuje projekty a vývoj aplikací v kritických oblastech, a tak mnoho back-officových činností zůstává popelkou. Dá se s tím něco dělat? Jsem přesvědčen, že ano. Pokud i vy slyšíte již několikátý rok, že váš nápad na aplikaci, která by vám usnadnila život, nepatří mezi priority nebo na ně není budget, zkuste si vytvořit vaši aplikaci v ObjectGears - v platformě pro rychlý, levný a efektivní vývoj aplikací. Nebude to zadarmo, budete muset investovat svůj čas do promyšlení toho, jak by aplikace měla fungovat, ale to jsou náklady, na které firma není tolik senzitivní jako na investice do licencí. Navíc vám s tím dokážeme pomoci.

ObjectGears je zdarma do 25 uživatelů, v plné verzi s kompletní funkcionalitou. Můžete začít s hotovými aplikacemi pro jednoduché sledování úkolů, znalostní bázi nebo komplexní řízení IT procesů, Service Desk, řízení projektového portfolia či verzovanou dokumentaci. Ty si pak jednoduše upravíte k obrazu svému nebo si vytvoříte své zcela vlastní aplikace.

Podstatné je, že aplikaci dokáže v ObjectGears vytvořit i uživatel bez znalosti programování, jen naklikáním. Měl by mít jen dostatečně jasnou představu o tom, čeho chce dosáhnout, jak by měly vypadat obrazovky a kdo by s nimi měl pracovat.

U komplexnější aplikace můžeme narazit na situaci, kdy něco nejde vytvořit naklikáním. V takové chvíli stačí definovat, co by se mělo stát - např. po kliknutí na určité tlačítko. Pomoci vám pak může váš kolega z IT nebo dodavatelské firmy. Funkcionalita ObjectGears je totiž rozšiřitelná pomocí Javascriptu, standardní technologie, která se dnes široce používá a v daných oblastech použití je i jasným trendem do budoucna. Stále ale platí, že i u komplexní aplikace 80% práce vytvoříte bez potřeby kódování. Začněte jednoduše a složitější funkcionalitu jako např. workflow pro automatizaci procesů zapojte později, pokud to bude třeba, dílek po dílku, jako když skládáte puzzle.

Kontaktujte nás a proberme společně, jak by ObjectGears mohlo pomoci i vám.

Téma ze Startup festivalu 2018