ObjectGears – je alternativou k ServiceNow?

19.06.2019

ServiceNow je pro mnohé synonymem skvělého software pro řízení IT procesů. Jeho flexibilita je dána mimo jiné možností skriptování, které dokáže elegantně vyřešit nejrůznější specifické požadavky. Skriptování přináší jednak široké možnosti kombinace požadovaných vlastností a chování (takové, které není reálné „naklikat“ přes nějaké dopředu vymyšlené uživatelské rozhraní) a jednak schopnost řešit nastavení „za běhu“, kdy skript reaguje na skutečnosti, které teprve nastávají.

Pro řadu společností je ale nepřijatelná vysoká cena licencí (měsíčních poplatků), a proto hledají alternativu, která by se vlastnostmi ServiceNow vyrovnala. Firmy, které již ServiceNow používají, se zase potýkají s upgrady a provozem v cloudu.

Jak toto řeší ObjectGears? Cenová politika ObjectGears je nastavena tak, aby cena nebyla překážkou a software si mohla dovolit každá společnost řešící IT procesy. Zákazník se rozhodne, zda chce software provozovat v cloudu a platit měsíční poplatek nebo si pořídí licence s jednorázovou platbou a řešení provozuje u sebe, on premise, nebo u třetí strany dle své volby.

Obrázek: Katalog služeb je tváří IT a rozhraním procesů vůči zákazníkovi.

Katalogog služeb ObjectGears - tvář IT a rozhraní procesů vůči zákazníkovi

Pro zajištění podpory výrobcem je třeba ServiceNow udržovat aktuální, maximálně několik verzí zpět, a pravidelně provádět upgrady. Pokud vás trápí upgrady, kdy díky customizacím, se nasazení nové verze software pro vás stává náročným projektem spotřebovávajícím mnoho zdrojů, ObjectGears vás potěší. Upgrade ObjectGears nemá vliv na funkčnost vašich aplikací. Upgrade pouze zpřístupňuje nové funkcionality a staré ponechává tak, jak jsou. Využít nové možnosti tak můžete postupně dle vaši možností, priorit a plánů.

Co dělá ObjectGears mocným nástrojem pro řešení mnoha oblastí? Vedle již zmíněného skriptování je to sofistikovaný systém přístupových oprávnění, plnohodnotné workflow, reporting a další funkcionality.

Oproti stávajícímu stavu oceníte členění vaší instance do modelů. ObjectGears snadno využijete pro tvorbu další aplikací, které vám pomohou zvládat nové výzvy a potřeby, které před vaší společností vyvstávají. S ObjectGears nemáte všechny objekty na jedné hromadě tak, že je těžké se zorientovat, co patří k čemu, ale členěné do modelů, které zpřehledňují aplikaci a řeší i oddělení funkcionalit z pohledu přístupových oprávnění. Jednotlivé modely si také můžete zkopírovat, přenést do jiných instancí a otestovat si tak novou funkčnost.

Konfigurační položky nejrůznějších typů vystupují ve všech IT procesech. Objevují se v projektech, úkolech, incidentech atd. a ve článcích Znalostní báze.

Konfigurační položky CMDB vystupují ve všech IT procesech.

Co dále získáte?

  • Hotová řešení pro široké spektrum IT procesů, Znalostní bázi, Řízení projektového portfolia.

  • Možnost efektivní lokalizace aplikací do jazyků dle vaší potřeby.

  • Flexibilitu v úpravách – už nebudete muset uživatelům říkat „Toto nejde.“

  • Úsporu v nákladech na licence v řádu desítek procent. Business case určitě potěší vašeho CEO a CFO.

Ovládněte moderní systém, pomocí kterého budete moci své firmě nabídnout řešení potřeb, na které jste dosud reagovali odkazem na jiné priority či nedostatek zdrojů. Uznání kolegů bude jen prvním stupněm vašeho úspěchu.  Lidé z ObjectGears a partnerských společností vás v tom podpoří.