Novinky ve verzi ObjectGears 2.0

25.10.2021

V tomto videu si představíme hlavní novinky ObjectGears verze 2.0. Seznam všech novinek najdete v Release notes v dokumentaci.
My se podíváme jen na hlavní změny.

 


Verze 2.0 přináší nový vzhled. Tlačítka se přesunula do horní části obrazovky. Došlo ke zvětšení pracovní plochy. Levé menu lze zcela sbalit. Toto menu má novou stromovou strukturu. Kromě stromu aplikací máme v levém menu k dispozici dříve uložené oblíbené stránky a naposledy navštívené stránky.
Změnila se tlačítka pro filtrování, která se nyní nacházejí v levé horní části obrazovky.

Vzhled si můžete sami upravit. Pokud přejdete do nastavení uživatele, můžete zvolit vlastní tématické pozadí z dostupných obrázků nebo si nahrát svůj obrázek. Pokud administrátor nakonfiguruje obrázky uživatele, můžete si nahrát i svoji fotografii, která se pak bude zobrazovat u vašeho jména místo iniciál.

Při Windows autentizaci můžete využít alternativní účty uživatele. Pokud pracujete jako administrátor, možná používáte kromě běžného účtu také zvláštní administrátorský účet. Díky alternativním účtům, pak můžete v ObjectGears vystupovat jako jeden uživatel, ať už se přihlásíte jakýmkoli účtem. Všechny úkoly, projekty, konfigurační položky, notifikace pracují s vámi jako jednou osobou, i když máte více účtů.

Pokud používáte joby pro plánování úloh, máte nyní k dispozici tři nové možnosti, jak skriptem ukončit job v jeho průběhu.

V nastavení importů můžete určit, že importní tabulka zůstane zachována i po importu dat. To vám umožní další operace s daty i po skončení importu. Ve výchozím nastavení je tato volba zaškrtnuta, stačí ji tedy odškrtnout. Importní tabulka v databázi pak zůstane a vy se na ní můžete ve skriptu odkazovat podle ImportRun ID.

Pokud vytváříte sloupce, máte k dispozici nové předdefinované sloupce, které do třídy přidáte na kliknutí.

V seznamu záznamů můžete nyní i seskupovat hodnoty podle jednotlivých sloupců, pokud to povolíte v definici třídy. V seznamu úkolů tak můžete seskupovat například podle projektu, do něhož úkol patří, podle řešitelů, kteří se jimi zabývají nebo podle stavů, v nichž se úkoly nacházejí.

Poslední důležitý bod: Hlavní stránky aplikace byly přeloženy do slovenštiny. Vedle češtiny, němčiny a angličtiny jde o čtvrtý jazyk, v němž je ObjectGears dostupné. Jazyk si uživatel přepne kdykoli sám.

Díky za pozornost a napište nám, jak se vám nový vzhled líbí.