Menu v ObjectGears

23.05.2016

ObjectGears menu naleznete v levé části obrazovky. Můžete ho zmenšit tak, že jednotlivé položky jsou reprezentovány pouze ikonou. Tím zvětšíte pracovní plochu. Po najetí myší na ikonu položky menu se zobrazí tooltip s textem menu. Dále se menu rozbaluje směrem doprava. Takto můžete uživateli nabídnout i několik úrovní zanoření. Co ale s tím, když je aplikace rozsáhlá a uživatel ani přesně neví, kde v menu konkrétní volbu hledat? ObjectGears nabízí možnost hledání v menu. Jednoduše začnete psát do políčka v panelu menu a menu začne nabízet pouze volby odpovídajícímu vašemu zadání.


Mobilní obrazovka s menu

Menu je responzivní. To znamená, že se přizpůsobuje malým rozměrům obrazovek chytrých telefonů a umožňuje uživateli snadné vyhledávání.

Uživatelé ale často preferují celostránková menu ve formě rozcestníků. Jak se s tím vypořádat v ObjectGears? Odpovědí jsou stránky s webparty. Můžete použít jeden velký rozcestník pro celou instanci ObjectGears (všechny aplikace) a individuální rozcestníky pro jednotlivé aplikace (např. ITIL procesy, CRM, EasyTask). Tyto rozcestníky mezi sebou propojíte a uživatel, které chce vidět všechny položky na jedné stránce raději než procházet menu, bude spokojený. Uživatelé, kterým to bude vyhovat, si mohou takovýto rozcestník nastavit i jako výchozí stránku ObjectGears.

Stránku lze jednoduše a rychle vytvořit jako Html text webpart v html editoru ObjectGears. Pokud chcete řešit lokalizaci (jazykové mutace textů na stránce), zobrazování jednotlivých položek na základě akuálních přístupových oprávnění a responsivnost, poslouží vám webpart Skript.

Rozcestníky pro jednotlivé aplikace můžete odlišit i barevným laděním podobně jako u modelů pomocí barevných témat.

Stejné menu v jiném barevném ladění.