Lokalizace dat v ObjectGears

15.04.2019

Lokalizace běžné aplikace znamená zobrazení v jazyce uživatele. Buď uživatel používá verzi software s konkrétním jazykem, do něhož byla přeložena nebo má možnost přepnout do různých jazyků dle jeho volby. ObjectGears nabízí druhou možnost a volba jazyka je tak na uživateli, který si může jazyk kdykoli změnit. Platforma pro tvorbu aplikací však musí nabídnout uživateli i možnost lokalizovat aplikace, které na ní vytvoří. Jedná se o lokalizaci uživatelem vytvořených tabulek, sloupců, tooltipů, odesílaných emailů, hlášení, menu a všech dalších typů objektů, které uživatel vytvoří. Pro všechny tyto typy objektů ObjectGears nabízí možnost zadání příslušných jazykových verzí daného textu. Jak ale se samotnými daty?

Pokud budete vytvářet ObjectGears aplikaci, budete řešit nejen názvy výše uvedených objektů, ale i hodnot nacházejících se v tabulkách a nabízejících se uživateli. Jedná se např. o stavy záznamů (např. Nový, Otevřený, Vyřešený, Uzavřený případ), technické názvy konfigurací apod.

 

Příklady níže ukazují vzhled formuláře ve dvou různých jazycích.

Lokalizace formuláře - česky

Lokalizace formuláře - anglicky

 

Jak toto chování zajistíme? V textovém sloupci zaškrtneme volbu Lokalizovaná hodnota. V detailu záznamu se nám pak objeví ovládací prvek pro zadání jednotlivých jazykových verzí. Prvek vyvolá formulář, který má na základě délky zadávaného textu dvě podoby.

Formulář pro krátký text

Formulář pro vložení lokalizovaného textu

Formulář pro zadání dlouhého textu

Formulář pro zadání dlouhého lokalizovaného textu

 

Pokud vás lokalizace dat zaujala, přečtěte si o ní více v dokumentaci.