Tipy a triky: Databázové rozšíření

19.05.2019

Jistě jste se již potkali se situací, kdy systém, který používáte nedisponoval určitou funkcionalitou nebo by dosažení požadovaného stavu bylo pracné, výpočetně náročné či vedlo k násilnému ohybání funkcionality. Pokud s vaším problémem kontaktujete výrobce software a ten uzná smysl vašeho požadavku, můžete se těšit na řešení v některé z příštích verzí. Co však dělat v případech, kdy dodavatel nereaguje nebo nehodlá funkcionalitu upravit nebo pokud potřebujete řešení hned?

V ObjectGears je možné uvedené případy řešit databázovým rozšířením. Přímo v databázi si můžete vytvořit pohled (view) nebo uloženou proceduru (stored procedure) vracející potřebná data a ty zpracovat ve skriptu. Pokud se někdy setkáte se situací, kdy se vám bude zdát, že objekty skriptů nedokážou váš problém elegantně vyřešit, dejte nám určitě vědět přes zákaznický portál nebo kontaktní formulář. Buď vám poradíme s řešením včetně příkladu nebo slíbíme řešení v nové verzi a jako alespoň dočasné řešení navrhneme právě databázové rozšíření. Místo zjišťování pomocí skriptů tak vytvoříte v databázi potřebný SELECT a v ObjectGears nad ním OG dotaz, který můžete filtrovat, řadit a dále používat, kde potřebujete.

Podívejte se na také příklad.

 

Obrázek: Integrace na databázové úrovni může v určitých případech vhodně doplnit standardní integraci pomocí web service nebo URL volání.

Integrace na databázové úrovni